Lépe do finálového duelu vstoupila indická reprezentace, když se dostala do vedení zásluhou Smittera Kaily. Čeští hokejbalisté ale prakticky hned po rozehrávce ve středu hřiště dokázali gólové manko vymazat po prudké střele Dědiče. Jedenáct sekund před první přestávkou však Indie znovu získala vedení, když se opět trefil Smitter Kaila.

V prostředí části začali mít Češi navrch, soupeře přestříleli, ale dokázali zásluhou Kejře jen vyrovnat na 2:2. Když se na začátku třetí třetiny zapsal mezi úspěšné střelce obránce Hodovník, zdálo se, že domácí výběr směřuje k vítězství. Chvíli před koncem však poslal zápas do prodloužení Ind Sh. Kaila, když vyrovnal na 3:3.

Prodloužení se však hrálo jen necelé tři minuty. Po zaváhání indické obrany skóroval český kapitán Petr Novák a rozhodl o tom, že se český tým po jedenácti letech opět může těšit z titulu mistra světa. Češi opět triumfovali na domácí půdě. "Byl to nejnádhernější gól v mém životě. Nic víc už dokázat nejde," těšil se Petr Novák v rozhovoru pro ČT4 Sport ze "zlaté" trefy.

Finále MS v hokejbale
Česko - Indie 4:3 po prodloužení (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Dědič (Oliverius), 23. Kejř (Výborný), 33. Hodovník (Oliverius), 48. Novák - 5. Smitter Kaila (Kalkat, Sh. Kaila), 15. Smitter Kaila (Chowsen), 42. Sh. Kaila (Kalkat, Brar). Rozhodčí: Mintz (Kan.), Saraperra (It.). Diváci: 6544.

Česko: Šindelář - Pospíšil, Štřeska, Rejthar, Kadaně, Hodovník, Výborný, Příhoda, Dědič - Trčka, Sýkora, Tyburec, Topolánek, Novák, Bacovský, Kubeš, Kypet, Růžička, Kejř, Lendl, Oliverius.
Indie: Hundal - Sohal, Chowsen, Esmail, Uppal, Somani, K. Brar, Mann, Kalkat, Sh. Kaila, Sm. Kaila, D. Brar, Dusanj, Sahota, Jhuti, Basi, R. Sandhu, Mohamed, Chohan, Mostaghim, S. Sandhu.