"O vyšetřování našich příslušníků nic nevíme," sdělila Mediafaxu brněnská policejní mluvčí Andrea Procházková.

Mluvčí inspekce ministra vnitra Martina Lídlová, jejichž detektivové společně s útvarem rychlého nasazení ve čtvrtek provedli u několika policistů v Brně domovní prohlídky, odmítla informaci komentovat. "Obraťte se na krajské státní zastupitelství v Brně," řekla. "Informaci vám nepotvrdím ani nevyvrátím," dodala.

Mluvčí jihomoravského krajského státního zastupitelství Hynek Olma v sobotu potvrdil, že detektivové při domovních prohlídkách zajistili materiály, které nyní zkoumají kriminalisté. "Nikdo není ve vazbě a nikdo zatím také není obviněn," upřesnil Olma. Dodal, že pro posouzení, zda se policisté dopustili trestné činnosti, bude důležité, jak detektivové vyhodnotí zajištěné materiály.

"Počet vyšetřovaných policistů zatím nesdělíme," řekl Olma s tím, že státní zastupitelství se ani nevyjádří k tomu, proč jsou policisté vyšetřováni. "Bližší informace poskytneme v řádu několika dní," konstatoval. Odmítl přitom spekulace, že by inspekce vyšetřovala policisty kvůli napojení na extremistická hnutí.