Trenér Robert Žák má na soustředění 22 fotbalistů, z tradičních opor chyběl jen záložník Tomáš Fenyk, jenž ještě není fit po operaci ruky. "Ráno proběhlo pouze přivítání, kdy jsme si řekli, jak budou fungovat určité věci a hned jsme vyrazili do Harrachova. Tam jezdí Bohemians pravidelně, hráči to dobře znají, je to takový rituál. V půl čtvrté odpoledne už nás čeká první trénink," poznamenal nový kouč Bohemians Praha.

Na místě hlavního kouče vystřídal Žák úspěšného trenéra Luboše Urbana. Ten s mužstvem slavil několikrát postup a v poslední sezoně se pod jeho vedením tým zachránil v nejvyšší soutěži. Na programu přípravy se po trenérské výměně takřka nic nezměnilo, Žák chystá jen doplnění stávajícího mužstva o posily. "Jádro týmu je tady určitě kvalitní, ale určitou představu o posílení mám. Bral bych hráče do zálohy, na její kraj. A pokud by se povedlo přivést kvalitního útočníka, bylo by to vynikající. V tuhle chvíli jsou u nás proto na zkoušce fotbalisté z Bulharska," prohlásil Žák, jenž naposledy vedl ve druhé lize tým Mostu.

Trenér Žák si už také stanovil cíl pro novou sezonu. Dobře ví, že při premiéře v Gambrinus lize tým sbíral body doma, ale na hřištích soupeřů to byla ze strany Bohemians Praha výsledková bída. "Budeme chtít být úspěšní doma a navíc se zlepšit venku. Cíl je takový, abychom byli dřív v klidných vodách tabulky," poznamenal kouč a odkryl i svůj plán, jak toho chce dosáhnout. "Pomoci by nám mělo určité okysličení kádru novými tvářemi, jako se to povedlo třeba v Jablonci. Ten hrál o záchranu a po určitých změnách, kdy přišli dva, tři hráči, teď bojoval o evropské poháry. Zkusíme se vydat podobnou cestou."

Nový lodivod Bohemians Praha chce rovněž vsadit na útočný fotbal, který by bavil fanoušky. "Ale v tom nejsem nějaká výjimka. Těžko vám někdo řekne, že chce bránit a odkopávat balony z vápna," usmál se Žák. Ten uvidí poprvé v zápase své svěřence už za týden. V sobotu čekají Bohemians Praha hned dva duely. Jedna část mužstva si zahraje doma na Střížkově s Hradcem Králové, druhá pak zamíří k utkání s Plzní.