Před 30 lety ztvárnil hlavní postavu Stanislav Tříska, nyní jeho roli přebírá Jan Leflík. Scénář pro zlínské divadlo napsal režisér Jan Jirků. "Moje dramatizace je moje interpretace toho, co jsem četl. Chci, aby naše představení bylo legrační, ale zároveň si přeji zachytit i tu úzkost, která vychází z hlavní situace celého románu, a sice té, že všichni, jak tam jsou, jdou buď na smrt, nebo přinejmenším zabíjet. A aby to divákům
nepřišlo příliš smutné, budou se při tom smát," uvedl Jirků. Na jevišti zazní i mnoho dobových písní za živého hudebního doprovodu Richarda Dvořáka, ale i scénické hudby Vratislava Šrámka.

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války jsou jednou z nejvýznamnějších knih české literatury. Román byl přeložen do 58 jazyků. "Švejka uvádíme na scénu, protože jeho přesah do současnosti je nesporný," doplnila dramaturgyně divadla Jana Kafková.

Premiéra je na programu v 19 hodin, na reprízu si diváci mohou zajít ještě v úterý 23. června v 10 hodin. Švejka pak budou mít lidé opět možnost vidět až na podzim. Právě tímto představením bude i zahájena nová sezona v sobotu 12. září.