Jen během pátečního dopoledne využily nabídky dne otevřených dveří více než čtyři stovky lidí, především pak z řad dětí a mládeže. Podobný nápor očekávají policisté i v sobotu, kdy akce začíná v 10 hodin a potrvá do 17 hodin. Návštěvníci mohou zhlédnout ukázky práce psovodů, pořádkové jednotky či bojových umění. Zavítat mohou také do zcela nového vozového parku, připravena budou i stanoviště, kde se představí některé obory kriminalistické techniky a velkým lákadlem je rovněž zkouška střelby na laserové střelnici či krátký pobyt v cele.

"Cely měly mezi dětmi zřejmě největší ohlas, některé dokonce přišly i několikrát po sobě a žádaly nás, abychom je v nich uzamkli a zhasli světlo. Byl to pro ně velký zážitek. Zvýšený zájem byl také o laserovou střelnici a kynology. Předpokládáme, že v sobotu to bude podobné," doplnila Brousilová.

Akce nemá na Vsetínsku obdoby a koná se v rámci Dne Policie České republiky, který se oficiálně slaví 21. června. Pro policisty je to významný den, kdy se koná řada slavnostních aktů, například předávání služebních medailí a jiných ocenění, a kdy se uskutečňují po celé republice nejrůznější akce pro veřejnost. Policie si tím připomíná datum 21. června 1991, kdy Česká národní rada schválila první zákon o Policii České republiky.