„Počet účastníků však není konečný. Všech castingů se mohou účastnit i ti, kteří se nestihli přihlásit. Šanci mají lidé mezi 15 a 30 lety, rozhodující je věk v den finále, tedy 20. prosince,“ upřesnil Kotalík. Komu je méně než 18 musí na konkurz dorazit v doprovodu zákonného zástupce nebo s plnou mocí, kterou zástupce vypsal pro jiného dospělého.

Castingy začnou už v sobotu na brněnském výstavišti, kde porotci vyberou během tří dnů první postupující. Po jihomoravské metropoli se pokusí získat lukrativní nahrávací smlouvu zájemci 24. června v Bratislavě, o čtyři dny později v Praze a 7. července v Košicích.

Mezinárodní je i složení poroty, která pomůže budoucí hvězdy vybrat. Česko reprezentuje už osvědčený účastník předchozích dílů Ondřej Hejma a zpěvačka německé rockové skupiny Die Happy Marta Jandová. Slovenské sousedy zastupují Dara Rolinc a Pavol Habera, který ve své zemi proslul jako častý kritik pěveckých výkonů.

Soutěž budou moderovat Adela Banášová a Leoš Mareš. Výherce získá nahrávací smlouvu a roční televizní kontrakt v hodnotě 100 tisíc eur (2,66 milionu korun).