"Čin provedli ozbrojení pachatelé, kteří byli maskováni, a k jejich popisu je zatím známo, že byli oblečeni v tmavých kombinézách se světlými prvky. Jde o muže, kteří měli přes obličej šátky a na hlavách textilní klobouky tmavší barvy," řekla v pátek pro agenturu Mediafax mluvčí policie Pavla Soukupová. Jeden z pachatelů měl na zádech látkový batoh s velkým bílým nápisem a bílé sportovní boty. Další dva pachatelé měli tmavou, zřejmě sportovní obuv.

"Na základě dosud získaných poznatků nemůžeme vyloučit i to, že se mohlo jednat o více než tři pachatele," uvedla Soukupová. Ještě ve čtvrtek večer policie pracovala s vyšetřovací verzí, že se na přepadení podílely celkem čtyři osoby.

Pachatelé z místa činu odjeli osobním motorovým vozidlem zn. AUDI COMBI tmavé antracitové barvy, které bylo ještě týž den v odpoledních hodinách nalezeno na Karlovarsku. Policistům se podařilo zjistit, že toto vozidlo bylo v první polovině června 2009 odcizeno v SRN.

Z fotografií bezpečnostních kamer je patrné, že velmi nápadně maskovaní a ozbrojení lupiči drze přicházeli za bílého dne do zlatnictví po ulici, kde se normálně procházeli chodci. Od automobilu, kterým ke zlatnictví přijeli, museli urazit několik desítek metrů v takto nepřehlédnutelných oblecích. Uvnitř obchodu dokázali bleskově ukrást zboží za 20 milionů korun a zmizeli dávno před příjezdem policie. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o profesionální gang lupičů, který přijel do Karlových Varů ze zahraničí.

Po oznámení trestného činu prováděli policisté na celém území Plzeňského a Karlovarského kraje důkladné policejní kontroly. Posílili jsme běžný výkon služby, přičemž zvýšená pozornost je věnována i příhraničním oblastem. Západočeští policisté při tomto pátrání spolupracují rovněž s policisty ze SRN," řekla Soukupová.