Žaloba Musila vinila z pokusu o vraždu a nedovoleného ozbrojování. Událost se odehrála v noci z 30. září na 1. října 2008 v bytě v Praze 6. Při popíjení alkoholu se mezi 40letým přítelem a Musilem strhla hádka. Musil pak odešel do kuchyně, kde z úkrytu vyndal svou nelegálně drženou automatickou samonabíjecí zbraň a vrátil se do obývacího pokoje. Chvilku s pistolí šermoval a žádal muže, aby odešel. Ten však na nic nereagoval, tak Musil vystřelil. Střela muži proletěla rukou a hrudníkem. Musil si ale vůbec nevšiml, že přítele trefil, a tak jej ještě udeřil pažbou zbraně do hlavy, aby muž skutečně odešel.

Když dceři, která vše sledovala, došlo, co se stalo, ihned zavolala policii i záchranku. Ta jej převezla do střešovické nemocnice, kde postřelený podstoupil operaci. Bez okamžitého lékařského zásahu by muž podle znalce nemohl přežít.

Jak vyplynulo ze znaleckých posudků, Musil netrpí žádnou dušení poruchou. Má pouze vadu osobnosti, kterou mu s největší pravděpodobností způsobil alkoholismus. V minulosti byl trestán pro násilné trestné činy.

Rozsudek je již pravomocný. Musil se proti němu může pouze dovolat k Nejvyššímu soudu ČR.