"Pachatel loupeže měl již při vstupu do banky namířenou střelnou zbraň proti obsluze pokladny. Poté co, došel až k přepážce, vyzval pokladní k vydání veškeré finanční hotovosti," popsali podle Hulana přepadení svědci z řad zaměstnanců bankovního domu. "Aby dotvrdil, že svou žádost myslí vážně, v interiéru banky vystřelil," dodal mluvčí s tím, že nikdo nebyl výstřelem zraněn.

Jak agentuře Mediafax sdělil detektiv Miroslav Hyhlík, který má vyšetřování případu na starosti, pachatel k přepadení použil plně funkční zbraň s ostrou municí. Svědčí o tom zajištěné stopy na místě loupeže. "Podařilo se nám zajistit odražený projektil," poznamenal bez dalších podrobností kriminalista.

Muž podle policie obdržel hotovost v řádu několika desítek tisíc korun a poté z banky utekl. I když policie okamžitě po oznámení prohledala široké okolí, pachatele se dopadnout nepodařilo. Proto se kriminalisté obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc v pátrání po asi třicetiletém muži, který měl tvář pokrytou nekolikadenním strništěm vousů a černé vlasy. "Na hlavě měl černou baseballovou čepici. Oblečen byl do šedé mikiny se zipem, světlého trika s popisem modré barvy a světlých kalhot," popsal pachatele Hulan s tím, že fotografie lupiče z bezpečnostních kamer jsou ke shlédnutí na webových stránkách policie.

Jakékoliv informace k pachateli mohou občané kriminalistům předat na telefonní číslo 974 851 843 nebo přímo na lidnku 158.