"Neznámý pachatel poškodil na staveništi silnice kruhového objezdu R6 víčko nádrže u pracovního stroje BOMAG a odcizil 100 litrů motorové nafty. Poškodil také vedle stojící válec silnic, z jehož nádrže odčerpal dalších 60 litrů nafty," upřesnila mluvčí.

Nebylo to jediné zdržení, které budovatelům rychlostní silnice mezi Chebem a Sokolovem zloději nalíčili. Minulou středu zjistili silničáři, že jim ze stavební buňky u obce Zlatá někdo ukradl nivelační přístroj, hutnící desky a elektrocentrálu, která napájela staveniště proudem. Tuto škodu odhadl policejní vyšetřovatel na 150 tisíc korun.

Podle silničářů není možné uhlídat celý budovaný úsek rychlostní silnice, který začíná na hranici okresů Cheb a Sokolov a končí u Jalového vrchu na předměstí Karlových Varů. Ke krádežím nafty z nádrží stavebních strojů a poškozování zaparkovaných silničních válců dochází na staveništi R6 od samého počátku. V posledních dnech začali zloději krást také vybavení stavby, přístroje k zaměření terénu a elektrické nářadí.