"Hlavní líčení k tomuto případu je naplánováno již na červenec," podotkl kriminalista.

Surová vražda se stala v listopadu 2008. Dva muži, 44 a 30 let, zastřellii řidiče dodávky firmy PPL, kterou vykradli a pak zapálili. "Zaměstnance firmy zabili na konečné stanici autobusu v Říčanech a pak odjeli do Nupak, kde teprve auto zapálili," upřesnil Pavlík. Jezděním po okrese a požárem se pokoušeli čin, ve kterém se kromě vraždy dopustili i krádeže asi 300 tisíc korun, zamaskovat.

"Všichni tři, jak poškozený, tak i útočníci se znali právě z firmy, pro kterou mrtvý autem jezdil," dodal policista. Setkání na místě vraždy bylo dokonce domluvené a oni si tam údajně měli předávat drogy.

Požár sice policistům ztížil identifikaci mrtvého a zamlžil i okolnosti vraždy, ale díky dokonalé kriminalistické práci a odborným rozborům se podařilo pozadí případu brzy odhalit. Během čtyř dnů od spáchání vraždy byli oba obvinění zadrženi na různých místech Prahy. Finanční hotovost však za ty pouhé čtyři dny dokázali téměř všechnu prohrát na hracích automatech. "Všechno nasvědčuje tomu, že celá vražda byla chladnokrevně naplánovaná," upozornil Pavlík s ohledem na to, že den před vraždou například ukradli auto, kterým z místa činu odjeli.

Za mimořádně surové provedení vraždy jim hrozí patnáctileté, možná dokonce i výjimečné tresty odnětí svobody.