Vicemistr české nejvyšší soutěže začal přípravu pátečními testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Dejvicích, v neděli mužstvo odcestuje na soustředění do Františkových Lázní. "Začali jsme, jako obvykle, s testy, abychom věděli, v jakém stavu jsou hráči. Jejich výsledky si teprve vyhodnotíme, ale podle prvních zpráv dopadly dobře," řekl trenér Sparty Jozef Chovanec.

V letenském týmu při kondičních testech chyběli někteří hráči. "Jarda Blažek a Patrik Berger se vracejí z dovolené, Jiří Jeslínek měl nějaké problémy s letadlem. Schází také zraněný Jiří Kladrubský, který bude chybět asi čtyři měsíce, a Juraj Kucka. Jeho zapojení do přípravy i zatížení bude postupné," prozradil Chovanec.

Naopak Sparta získala první letní posily - rakouského obránce Niklase Hohenedera (bude mít dres s číslem 4), obránce Martina Kuncla a útočníka Martina Jirouše. "Hoheneder byl kapitánem rakouské jednadvacítky, je to mladý a perspektivní stoper, od kterého si slibujeme zvýšení konkurence ve středu obrany. Navíc je silný ve hře hlavou a má konstruktivní rozehrávku. Jirouš je zase nejlepším střelcem druhé ligy, má velký potenciál střílet góly i nadále. Už jsme o něj měli zájem v zimě," nechal se slyšet sparťanský trenér.

Letenský klub je také blízko získání záložníka Luboše Kaloudy, který je hráčem CSKA Moskva. "Kalouda splňuje mé představy, je to silný hráč především v osobních soubojích. Jednání probíhají, rád bych, aby s námi odjel už na herní soustředění do Františkových Lázní. Do té doby to chceme mít vyřešené," uvedl Chovanec.

Ten si do prvního týmu vzal také trojici mladíků ze sparťanského B-mužstva. "Martin Sus a Lukáš Hejda jsou obránci či záložníci, mohou nastoupit na obou postech. Zdeněk Folprecht je zase tvořivý záložník. Myslím, že mám dostatečný přehled o jejich kvalitách. Hráli jsme s nejmladším kádrem ve druhé lize důstojnou roli, ti hráči mají talent," prohlásil Chovanec.

Do přípravy Sparty se zapojila i trojice hráčů, kteří byli na jaře či celou minulou sezonu na hostování - Libor Došek, Tomáš Kóňa a Lukáš Zich. "Uvidíme, v jakém stavu bude Došek, jelikož měl nějaké problémy se zády. Nechceme, aby se za dva tréninky znovu zranil a pak dlouho nehrál. Na soustředění do Františkových Lázní chceme vzít asi 25 nebo 26 fotbalistů, zaměříme se především na kondiční stránku a pak se rozhodneme, co dál. Nicméně do každé řady ještě chceme posílit," řekl sparťanský kouč.

Chovanec by v příštím ligovém ročníku rád zvýšil střeleckou produktivitu útočníků. "Pozitivní je, že jsme dali šanci mladým hráčům a že jsme se dokázali střelecky prosadit ze všech pozic, protože góly dávali záložníci i krajní obránci. Ale produktivita útočníků se ještě musí zlepšit. Zkusíme na tom zapracovat," zakončil Chovanec.