Do přípravy se už nezapojil stoper Tomáš Huber, který zamířil z hostování zpět do Jablonce. Odešli také útočníci Marek Kulič (Mladá Boleslav) a Miroslav Matušovič, který vyjednává o angažmá v kyperském Apollonu Limassol.

Ve sparťanském A-mužstvu naopak přibylo několik nových tváří. Tou první se stal dvaadvacetiletý rakouský stoper Niklas Hoheneder, Sparta také získala obránce Martina Kuncla z Brna a útočníka Martina Jirouše, nejlepšího střelce druhé ligy, který strávil minulou sezonu v Sokolově.

Trenér letenského týmu Jozef Chovanec si do přípravy vzal také tři mladíky z B-týmu, takže mezi hráče "áčka" přišli Martin Sus, Lukáš Hejda a Zdeněk Folprecht. Všichni talentovaní mladíci odjedou s týmem na soustředění ve Františkových Lázních, kde je v sobotu čeká první přípravný zápas. Z hostování se do mužstva vrátili brankář Lukáš Zich (z Jablonce), útočník Libor Došek, záložník Tomáš Kóňa.

Na začátku července Sparta vyrazí na herní soustředění do rakouského Bad Kleinkirchheimu, cestou se ještě v úterý 30. června utká s Lincem. Po jedenáctidenním soustředění čeká letenský tým příprava v Praze. Start nového ročníku Gambrinus ligy je naplánován na 25. července. O tři dny později čeká svěřence Jozefa Chovance první zápas 3. předkola Ligy mistrů.