Počet lidí, kteří se se zpěvákem přišli rozloučit, se nedá přesně spočítat, původně však organizátoři odhadovali, že dorazí kolem 10 tisíc lidí. Šanci rozloučit se se slavným zpěvákem dostala široká veřejnost ve čtvrtek v poledne, krátce poté co se s Matuškou rozloučila jeho rodina, přátelé a kolegové. Pro veřejnost měl původně být Velký sál Žofína otevřen do 20 hodin. Pro velký zájem zpěvákových fanoušků však organizátoři nechali otevřeno déle.

Matuškovo tělo bylo z Žofína odvezeno do krematoria v pražských Strašnicích. Ostatky Waldemara Matušky by měly být zpopelněny a v pátek v poledne uloženy na hřbitově na pražském Vyšehradě.

Waldemar Matuška zemřel 30. května na Floridě ve Spojených státech amerických. Příčinou smrti dlouhodobě nemocného šestasedmdesátiletého zpěváka byl zápal plic a následné selhání srdce.

Matuška byl jedním z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. a 70. let. V roce 1960 nahrál svou první píseň Suvenýr a poté se stal zpěvákem a hercem divadla Semafor. O 16 let později se Matuška oženil se zpěvačkou Olgou Blechovou, s níž v roce 1986 emigroval do Spojených států amerických.

Mezi jeho nejznámější písně patří Tereza, Jó třešně zrály, Růže z Texasu, Slavíci z Madridu, Sbohem lásko, Písnička pro Zuzanu, Mám malý stan, Jen se přiznej, že ti scházím či Když jdou na mužskýho léta. S Evou Pilarovou nazpíval duet Ach, ta láska nebeská. Helena Vondráčková jej doprovodila v písni To se nikdo nedoví.