Výstavu zahájili ředitel galerie Petr Svoboda a sochař a šperkař Pavel Opočenský. "Já si Dominika a jeho tvorby vážím pro jeho jedinečný pohled na svět, a protože nepodléhá jiným vlivům. Je zkrátka svůj, a to je dobře," řekl na adresu umělce ředitel galerie Svoboda.

"Navíc je dítětem štěstěny," doplnil sochař Opočenský s tím, že Mareš podle něj kráčí životem více než velkoryse a z jeho obrazů je zcela zřetelně vidět, že velkorysost je jeho dominantou.

Výstava Struktury prostoru v Galerii výtvarných umění v Mostě potrvá do konce měsíce srpna.

Malíř Dominik Mareš se narodil v roce 1972 v Ostravě, kde také začal tvořit. Už od sedmnácti let se během studia na gymnáziu věnoval malbě. První výstavu měl v Domě umění v Opavě. Ta sklidila velký úspěch. Na přání rodičů sice dokončil fakultu ekonomie, ale vzápětí se přestěhoval do Prahy. Do širšího povědomí se zapsal samostatnou výstavou v Národním technickém muzeu v roce 1997, která zahrnovala více jak devadesát jeho děl. V roce 2004 se zúčastnil přehlídky Cowparade Prague, pro niž vytvořil objekt s názvem Plamenná kráva, který byl umístěn v prostorách Slovanského domu. V květnu 2007 představil obraz nazvaný Pozdrav z Prahy o rozměrech 4 x 5 metrů, vytvořený pro Asociaci kuchařů a cukrářů ČR k prezentování týmového menu na mezinárodních soutěží. Velkou poctou pro Mareše byla žádost americké produkce filmu Wanted, v němž hrají Angelina Jolie a Morgan Freeman, a následné zapůjčení tří pláten pro interiér scén filmu.