Hlídka městské policie si všimla auta bez značek krátce po 23. hodině na Gočárově okruhu. "Při jeho kontrole strážníci zjistili, že z řidiče i spolujezdkyně je cítit alkohol," řekla mluvčí. Čtyřicetiletý řidič u sebe neměl žádné doklady a špatně artikuloval. Dechová zkouška u něj prokázala 1,36 promile alkoholu.

Při řešení této události čtyřicetiletá spolujezdkyně opilého řidiče sdělila, že již tři dny hlídá dvě neplnoleté děti své známé. Dále uvedla, že děti ve věku 16 a 3 roky jsou od 14 hodin samy doma. Hlídka odjela s ženou do bytu, kde se děti měly nacházet. "Zde strážníci nalezli silně rozrušenou mladou dívku, která si hlídce stěžovala, že má hlad a spící malou holčičku," uvedla Čížková. Matku děvčátek se strážníkům nepodařilo kontaktovat.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem strážníci o události informovali kurátorku hradeckého magistrátu a věc předali Polici ČR. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí až roční vězení nebo peněžitý trest.