Po loňském říjnovém policejním zásahu byli v souvislosti s případem zadrženi dva muži, kteří stále pobývají ve vazbě. "Výslechy zadržených osob samozřejmě pokračují, ale musíme postupovat kvůli určité složitosti krok za krokem," sdělil Skřepek. Podle mluvčího ÚOKFK vyšetřování jen tak neskončí, jeho ukončení se odhaduje zhruba za dva roky. Kriminalisté mají podezření, že ve směnárně bylo vypráno přes pět miliard korun z trestné činnosti.

Směnárna patří dvěma cizincům a jeden z nich, Brit Jason L. Dupuy, má v Praze i další obchodní aktivity. Podle obchodního rejstříku vlastní devadesátiprocentní podíl ve společnosti Link Residence, která pronajímá luxusní apartmány poblíž Karlova mostu. Zbývající desetiprocentní podíl je "napsaný" na Jitku Dupuy, která je jednatelkou společnosti.

Peníze se ve směnárně podle policie praly několik let. Kriminalisté proto na odhalení pachatelů nasadili odposlechy a sledovali je. Suma 5,3 miliardy korun, která údajně směnárnou protekla, se podle kriminalistů téměř jistě vyšplhá ještě výše.