Pachatelé z Olomoucka, jejichž věk se pohybuje od 20 do 25 let, kradli vozy po celé republice, poté je rozebírali a prodávali na součástky. „Šlo převážně o automobily značek Škoda Octavia a VW Passat vyrobené do roku 2000,“ uvedla mluvčí. Gang působil na různých místech Olomouckého, Zlínského, Pardubického, Moravskoslezského, Jihomoravského a Královéhradeckého kraje.

Kriminalistům se postupně podařilo zjistit místa, kde pachatelé vozidla uskladňovali a rozebírali. Začátkem června policisté pětici zlodějů zadrželi. „Při zadržení měli pachatelé u sebe plynové zbraně,“ doplnila Dolejšová.

Tři ze zadržených se přímo podíleli na krádeži aut, jejich rozebírání a prodeje součástek. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že čtyři z této skupiny mají na svědomí i krádež a prodej lesního stroje LKT odcizeného v lese v katastru obce Bělkovice na Olomoucku. Hodnota stroje převyšovala 700 tisíc korun, celkově kriminalisté odhadují škodu na více jak čtyři miliony.

Čtyři muži jsou obvinění pro podezření z trestného činu krádež a jsou ve vazbě, jeden z obviněných je stíhán na svobodě. Všem hrozí až na osm let vězení.