"Žádné mrtvé tělo, ani stopy po něm, jsme stále nenalezli," uvedl vyšetřovatel. Podle jeho slov ani mechanické zkoušky s pytlem, který simuloval zhruba 60kilogramovou osobu, nedopadly přesvědčivě. "Místo, které devatenáctiletý mladík označil jako prostor, kde se zbavil těla, neumožnilo dopad pytle do řeky," vysvětlil Pavlík. Přesto se po nedávném uvedení tohoto případu v televizním pořadu ozvala policistům cizinka, že postrádá svého bratra.

Při svém přiznání totiž mladík vypověděl, že podle toho jak jeho oběť mluvila, to byl Slovák, Polák nebo Ukrajinec ve věku 30 až 40 let. "Více informací se však už nyní od něj nezískáme, protože využívá svého práva a na radu svého obhájce nevypovídá, " dodal vyšetřovatel.

Cizince údajně zabil několika ranami nožem v listopadu 2007, protože mu nadával. "Mladík si v lese nedaleko Rabyně na Slapech právě rozdělával oheň, když k incidentu došlo," podotkl policista. Student potom měl mrtvolu táhnout lesem několik set metrů k roklině, kde tělo shodil do vody.

I přes prvotní přiznání však vyšetřovatelé připouštějí variantu, že si celou událost mládenec pouze vymyslel. "Nicméně, protože se k činu přiznal, je proti němu zahájeno trestní stíhání," zakončil Pavlík. Mladík je stíhán na svobodě a vzhledem k přiznání by, po případném objasnění vraždy, patrně dostal trest v dolní hranici trestní sazby.