"To však neznamená, že bychom se případu dál nevěnovali," podotkl Pavlík. Na vyšetřování podle jeho slov spolupracují s ÚOOZ. "Vždy je totiž možné, že se objeví nové skutečnosti, třeba i v souvislosti s jinou trestnou činností," vysvětlil vyšetřovatel.

Kamion přepadli loni v říjnu doposud neznámí pachatelé převlečení za policisty na dálnici D5 u výjezdu na 14. kilometru. S civilním vozem, který však měl polepy s nápisem "Policie" a na kterém blikal nápis "Stop", přiměli řidiče k zastavení. Nic netušící řidič zajel na odstavnou plochu, kde jej falešní policisté donutili nasednout do jiného osobního auta a pak s ním nějakou dobu jezdili po okolí.

Když se vrátil zpět na parkoviště, kamion byl prázdný, neboť náklad cigaret byl již přeložen do jiného nákladního auta. Pak lupiči řidiče kamionu svázali a uzavřeli do jeho nákladního auta. Potom s lupem odjeli. Řidiči se podařilo za nějaký čas vykopnout dveře a upoutat na sebe pozornost.

Ukradené zboží bylo v hodnotě asi tří miliónů korun, ale zatím nebylo nalezeno, stejně jako tři neznámí lupiči. Po dopadení jim hrozí za loupež ve spolupachatelství trest odnětí svobody až na patnáct let.