"Noční zásah byl proveden v ulici Elišky Krásnohorské na karlovarském předměstí Rybáře. Po otevření zamčených prostor jednotkou hasičů našli policisté v objektu nelegální pěstírnu konopí velkého rozsahu. Případ vyšetřují kriminalisté," dodala k nočnímu zásahu mluvčí hasičů.

Je to už druhá velká výrobna drog přímo v Karlových Varech. Před několika dny odhalili kriminalisté nově budovanou pěstírnu marihuanu pod vietnamskou tržnicí v nákupním středisku Meteor Tuhnice. Odvezli odtud stovky rostlin a tisícovku připravených květináčů.

V tomto týdnu objevili policisté také výrobnu pervitinu v utajené hájence Waldperla u Bečova nedaleko Karlových Varů. Při zatýkání dvou mužů a jedné ženy došlo k potyčce. "Uvnitř hájenky byla vybavená laboratoř a varna na pervitin, zásoby drogy a také střelné zbraně. Zátah provedli společně karlovarští a tachovští kriminalisté," potvrdila agentuře Mediafax mluvčí karlovarské policie Zdena Papežová. Podle ní se pervitin vyráběl v této hájence již v lednu 2006, kdy tam detektivové z Národní protidrogové centrály při akci Alfa zatkli čtveřici distributorů.