Tři muži, Radek Trumpeš, Karel Kučera, který údajně na Jonáka střílel, a spoluvlastník Discolandu Sylvia Helmut Huger, který vraždu podle vyšetřovatelů objednal, si po dlouhých patnácti letech dozvěděli osvobozující rozsudek. U líčení osobně nebyli, neboť jsou, kromě Hugera, sami ve výkonu trestu za jiné zločiny spojené s Berdychovým gangem. Jaromír Prokop, podezřelý ze zosnování vraždy, je stíhán jako uprchlý.

Jonák po střelbě z dlouhé zbraně 9. července 1994 však vyvázl živý. Podle svědeckých výpovědí se tak spolumajitele Discolandu Sylvie měli jednou provždy zbavit, mimo jiné kvůli konkurenčnímu boji s připravovaným otevřením obdobného nočního podniku Night 111. Ten se však nakonec neuskutečnil kvůli finančním potížím.

Helmut Huger měl tehdy vylákat Ivana Jonáka na parkoviště vedle budovy diskotéky, aby tak střelci poskytl snadný cíl. Vykonavatelem vraždy byl údajně Karel Kučera. Vystřelený projektil tehdy Jonáka neusmrtil, ale proletěl levou tváří a oběti zdevastoval část chrupu a jazyku. Huger už k případu vypovídal, tvrdí, že střelec měl původně usmrtit jeho a Jonák se do rány shodou nešťastných okolností pouze připletl.

Šlo o druhý útok na Jonáka během roku 1994. Už před tím bez úhony vyvázl, když pod jeho vozem explodoval nástražný výbušný systém.