Zastupitelé odsouhlasili, že 15 milionů může na záchranu sezony extraligového hokejového klubu půjčit společnost Plzeňská teplárenská, jejímž stoprocentním vlastníkem je město Plzeň. "Jestli někomu budu půjčovat peníze, tak po něm budu chtít kvalitní záruky, že své peníze dostanu zpět. Naší podmínkou proto je, aby za půjčku ručili svým majetkem manažeři hokejového klubu, a nevidím na tom nic podivného," řekl pro Mediafax zastupitel Jurečko a zároveň také předseda představenstva Plzeňské teplárenské.

"Ze strany vedení hokejového klubu nás zaskočila skutečnost, že se nikdo z nich nezúčastnil jednání zastupitelstva, i když všichni dlouho dopředu věděli o termínu. Je to překvapivé, zvláště když chce někdo půjčit od města takové peníze, měli možnost předstoupit před zastupitele a promluvit k nim," podotkl Jurečko. On sám se jednáním s hokejovým klubem zabýval 2,5 měsíce. "Vše nasvědčuje tomu, že manažeři hokejového klubu na podmínky ručení půjčky osobním majetkem nepřistoupí," uvedl v pátek Jurečko.

"Smlouvu o půjčce zastupitelé schválili, nyní je na vedení hokejového týmu, zda budou ochotni podepsat. Já na pondělí svolal mimořádné jednání představenstva Plzeňské teplárenské, kde budu o celé záležitosti informovat," informoval Jurečko.

"Tím, že teplárenská společnost na sebe hodlá vzít největší břímě sponzorského příspěvku, bychom chtěli rozpohybovat i další dosud nerozhodnuté místní sponzory, kteří by měli přispět částkami kolem 500 tisíc až milion korun. Chtěl bych také podotknout, že toto sponzorství bereme jako jednorázovou akci pro nadcházející sezonu, rozhodně se tak nehodláme upsat i na další roky," řekl už dříve Roman Jurečko. "Město muselo udělat něco pro záchranu extraligového hokeje," dodal zastupitel.

Generální manažer hokejového klubu Martin Straka uvedl za klub, že pokud město tentokrát pomůže, on sám se postará o to, aby byla celá sezona finančně zajištěna. Hokejisté navíc budou hrát za platy o 20 procent nižší, než tomu bylo v předchozí sezoně.

V případě, že hokejisté nepřistoupí na podmínky města, je nadcházející hokejová sezona plzeňského klubu velmi nejistá.