Testy už neabsolvoval Erich Brabec, který se ve středu večer s klubem dohodl na ukončení spolupráce. S týmem už také není ani Pavel Fořt, jehož hostování z Toulouse skončilo na konci sezony. V Praze ještě není Tijani Belaid, který se připravuje s reprezentací Tuniska na klíčový duel kvalifikace o postup na MS proti Nigérii. Zápas se hraje v sobotu a Belaid se do přípravy úřadujícího mistra zapojí později.

Běžeckou část testů ve čtvrtek vynechal Vladimír Šmicer, který absolvuje rekonvalescenci po operaci kolene. "Čeká mě minimálně měsíc a půl přípravy na kole, pak bych měl začít běhat. Dnes jsem absolvoval všechny testy, kromě toho běžeckého. Takže to pro mě bylo tak, jak jsem si představoval," řekl trojnásobný slávistický mistr.

Stejným rozsahem testů prošel i obránce Josef Kaufman. "Už jezdím na kole," prozradil o pokroku své rehabilitace po operaci kolene. Záložník Petr Trapp se naopak na pás vydal. "Před několika dny jsem byl na vyšetření, které dopadlo dobře, můžu začít s běháním," uvedl defenzivní záložník.

Na fakultě se hlásili také dva navrátilci z hostování - útočníci Zdeněk Šenkeřík a Goce Toleski. Na pásu se proběhly také posily - Stanislav Vlček, Benjamin Vomáčka a Vitalij Trubila. "V Anderlechtu jsme takové testy měli taky, takže jsem z toho nijak nevypadl," prozradil Vlček.

K nejlepším běžcům patřili Petr Janda a Milan Černý. "Hlavním cílem testů je zjistit předpoklady fotbalistů pro jejich zatížení ve fyzické přípravě, není to samoúčelné, protože trenér potřebuje tyto informace pro zaměření tréninku. Šetření má několik parametrů - hodnotí se svalové předpoklady, měří se svalová hmota a vlastní kapacita. Na základě maximálního výkonu na běhátku se posuzuje to, jaké mají fotbalisté předpoklady. Třetí částí je stanovení intenzity tréninku, aby byl maximálně efektivní," popsal zátěžové testy děkan fakulty, profesor Václav Bunc.

Fotbalisty Slavie nyní čekají dva dny volna, v neděli odpoledne odjedou na soustředění do Krkonoš. V neděli se má také rozhodnout o tom, kteří další fotbalisté pražský tým opustí. Vedení Slavie totiž chce přivést během léta do klubu ještě šest posil.