Pražská Libeň, Kobylisy a Ďáblice byla teritoria, ve kterých pětice na sobě nezávislých pachatelů dávala o sobě vědět. "Způsob loupeží byl v podstatě stejný - použití fyzického násilí a následného využití momentu překvapení," vysvětloval Beránek. Například za ženou, která podle policie vstoupila do vchodu svého bydliště, vnikl i pachatel. "Přidržel své oběti ruce a vybral jí kabelku s doklady a peněženkou," popisoval libeňský detektiv.

V dalším případě si bezmocnou devětašedesátiletou ženu na procházce v parku vyhlédl jiný násilník. "S hlasitým křikem k ní přiběhl a požadoval po ní mobilní telefon," líčil Beránek. Žena však na procházce byla i se svou kamarádkou, která chtěla ihned přivolat pomoc. Tu ale mladík podle policisty okamžitě kopl do stehna a posléze do ledvin, přičemž mobil po své oběti stále hlasitě vymáhal. Vystrašená žena mu proto telefon raději dobrovolně vydala.

Případy nezletilých přepadávačů rovněž nepatří mezi kriminální výjimky. Právě dva školáci si vyhlédli svého vrstevníka a chtěli po něm "pěknou" čepici. Chlapec odmítl a tak dostal pěstí do obličeje. Svěřil se ale se svým traumatem svému o málo staršímu bratrovi. Ten se podle policie snažil vzít spravedlnost do svých rukou. Výsledkem byla vzájemná bitka, z níž sourozenci odešli poraženi, navíc chudší ještě o přehrávač MP3.

Sérii přepadení v osmém pražském obvodu uzavírá další dvojice nezletilců. "Ve vestibulu metra vedoucí na Kobyliské náměstí střídavě obírali své náhodné vrstevníky o peníze," uzavřel Martin Beránek. Obětem způsobenou škodu kriminalisté vyčíslili na více než 10 tisíc korun. Dva z pachatelů skončili ve vazbě, hrozí jim za trestný čin loupežného přepadení s pohrůžkou až pětiletý trest.

Čtyři nezletilci spravedlnosti zatím unikají, kvůli věku nejsou trestně odpovědní.