Řidič vozidla Škoda Octavia, jenž cestoval s rodinou, narazil čelně do oblasti nádrže kamionu, která se utrhla, poškodila a na silnici v masivním množství vytekla nafta. Na pomoc musel přijet i speciální protichemický kontejner. Osobní auto skončilo po nárazu v příkopě. "Matka, která má zhmožděné břicho, a její dvanáctiletá dcera s podezřením na poranění krční páteře a nohy byly převezeny do nemocnice. Otec s osmiměsíčním synem vyvázli bez zranění," sdělil mluvčí krajské záchranky Petr Olšan.

Prioritou hasičů bylo podle Mitáčka zajistit havarované vozy proti případnému požáru a zabránit ekologické havárii po masivním úniku nafty a provozních kapalin. "Velitel zásahu si proto nechal na místo vyslat protichemický kontejner a větším množstvím sorbetů byly látky zlikvidovány. Znečištěná vozovka byla nakonec hasiči opláchnuta speciální čisticí kartuší na ropné produkty," upřesnil mluvčí hasičů s tím, že přeložení vysypaného nákladu z havarovaného kamionu i jeho vyproštění si firma zajistila sama.

O ekologickém ohrožení půdy u silnice informovali hasiči zástupce životního prostředí obce. Město zajistí odbagrování části zasažené zeminy a sanaci místa.

Po dobu zásahu záchranářů byla vozovka zcela uzavřena a doprava byla odkláněna na objízdnou trasu.