"Událost byla na tísňovou linku 112 ohlášena ve středu v 1:53 poté, co blízké sousedy probudila silná exploze," uvedl Pospíšil s tím, že operační středisko vyslalo na místo události celkem tři jednotky - profesionální z Kralup nad Vltavou a dvě dobrovolné z obcí Zákolany a Velvary.

Po likvidaci ohně bylo požářiště ohledáno vyšetřovatelem, který uvnitř místnosti nalezl stopy po tlakové vlně, kterou pravděpodobně způsobila exploze. "Podrobným ohledáním byly v místě vzniku požáru nalezeny komponenty nasvědčující použití po domácku vyrobené výbušniny," dodal Pospíšil. Případ si proto převzala kladenská kriminální policie. Její mluvčí Michaela Nováková agentuře Mediafax sdělila, že z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že za požárem stojí exploze dvou nástražných zařízení v objektu. "Vzhledem k okolnostem si kriminalisté v tuto chvíli nepřejí zveřejňovat podrobnosti o vyšetřování," poznamenala Nováková.

"Požárem vznikla škoda převyšující 170 tisíc korun, neboť bylo zničeno i několik akvárií, hasičům se naopak podařilo uchránit hodnoty za zhruba 4 miliony korun," vyčíslil následky požáru vyšetřovatel hasičů Pospíšil. Později mluvčí policie Nováková výši škody ještě upřesnila. "Na domě se skladovými prostory vznikla škoda 35 tisíc korun, na zničených uskladněných předmětech pak dosáhla 216 tisíc korun," dodala.