Vedení severočeského klubu naplánovalo na druhý červencový týden přípravu v Německu, kde se Teplice mají utkat s kvalitními soupeři. "Jisté je, že budeme hrát proti Eintrachtu Frankfurt. Druhý celek je v jednání, půjde o německý druholigový klub," uvedl Hrdlička v rozhovoru pro Mediafax. Frankfurt, jehož dres obléká bývalý útočník Teplic Martin Fenin, skončil v uplynulém ročníku bundesligy na 13. místě.

"Druhým týmem pravděpodobně bude Fortuna Düsseldorf, jednáme ale ještě s TuS Koblenz," prozradil ředitel severočeského klubu. V Německu populární Fortuna Düsseldorf se letos probojovala do druhé bundesligy, Koblenz pak vybojoval záchranu v závěru soutěže, nakonec skončil na 14. místě.

Naopak z chystaného duelu proti šampionovi bundesligy, VfL Wolfsburg, v létě nejspíš sejde. "Tento zápas je součástí dohody, kterou jsme s Wolfsburgem uzavřeli při přestupu Edina Džeka. Jenže "Vlci" budou hrát Ligu mistrů a mají dost nabitý program. Proto se přátelský zápas nejspíš odloží na nějaký pozdější termín," informoval Hrdlička.

Teplice budou během německého soustředění bydlet v hotelu Lindner, který je nedaleko Westerburgu, v areálu navíc bydlela při MS 2006 také česká fotbalová reprezentace. V komplexu jsou golfová hřiště, tenisové kurty, vnitřní bazén, sauna, solárium, posilovna a fitnes centrum.