Původně byl Škácha souzen pro trestný čin pokus krádeže a poškozování cizí věci, za což mu hrozil trest ve výši od 5 do 12 let. Soudce však případ překvalifikoval pouze na neoprávněné užívání cizí věci a poškozování cizí věci. "Soudu se nepodařilo u Škáchy jednoznačně prokázat úmysl ukrást tahač naložený novými automobily. Než ve stavu silné opilosti stačil s vozem nabourat, ujel jen pár metrů a zadržení se vůbec nebránil," odůvodnil verdikt soudce Tomáš Bouček.

Proti rozsudku se však odvolala státní zástupkyně, která si podala stížnost proti tomu, že soudce propustil Škáchu na svobodu. Mladý muž tedy zůstane i nadále ve vazbě až do rozhodnutí Vrchního soudu.

Kuriózní případ zpackané krádeže se stal letos v únoru v Horšovském Týně na Domažlicku. Podle obžaloby nezaměstnaný Škácha 7. února v době kolem 19.20 v prostoru benzinové čerpací stanice v Horšovském Týně na Domažlicku rozbil kamenem tři boční okénka u obou zamčených dveří do kabiny u zaparkované nákladní soupravy se zapojeným nákladním vlekem pro převoz osobních motorových vozidel. Na vleku bylo naloženo sedm nových osobních motorových vozidel značky Kia Ceed SW Combi a jeden vůz Kia Ceed SW hatchback.

Po rozbití okének vnikl pachatel do kabiny nákladního motorového vozidla a nalezeným klíčkem soupravu nastartoval a pokusil se odjet z místa parkování, přičemž nacouval nejprve do sloupu veřejného osvětlení a poté i do dalšího zaparkovaného kamionu. Po havárii zadržela zloděje obsluha benzínové čerpací stanice, která pachatele hlídala až do příjezdu policie.

Pachatel svým jednáním poškodil kamion, jeho návěs, jeden převážený automobil, zaparkovaný kamion značky Mercedes a také lampu veřejného osvětlení. Způsobil tak škodu vyčíslenou na 413 tisíc korun. Hodnota nákladní soupravy a převážených osmi automobilů, kterých se chtěl zloděj zmocnit, byla vyčíslena na 7,4 milionu korun.

"Byl jsem hodně opilý a vůbec jsem nevěděl, co dělám, vím jen, že jsem si chtěl vyzkoušet jízdu kamionem. Ten den jsem vypil osm panáků rumu, pět vodek a asi dvě piva," vypočítával před soudem obžalovaný Škácha, který působil opravdu nešťastným dojmem a od svého zadržení pobývá ve vazbě.

"Odešel jsem z hospody bez placení a chtělo se mi spát, tak jsem na benzině rozbil okna toho auta a vlezl dovnitř. Pak jsem se chtěl prostě jen projet po té benzině, klíčky byly v zapalování, hýbal jsem tam s tou pákou a ono se to rozjelo," popsal svoji krátkou cestu Škácha. Tvrdil, že si vůbec nevšiml toho, že kamion je naložený novými automobily. Dodal, že svého činu hluboce lituje.