Třídenního filmového festivalu se letos účastní 235 snímků z 32 zemí, především evropských. Novinkou v nabídce festivalu budou letos futuristické filmové experimenty, ale také studentský Film jam. Během něj by měli studenti tří škol pod vedením pedagogů z FAMU během 24 hodin natočit, sestříhat a dokončit filmy o Telči. Tato součást programu zaměřená především na začínající filmaře by se měla do budoucna stát tradicí.

Program začne ve čtvrtek v 17 hodin vernisáží fotografií zesnulého telčského rodáka režiséra Pavla Kouteckého. V pátek se na náměstí rozvine plátno a pod širým nebem budou promítat film natočený v exilu o Češích v exilu Psí dostihy, kde se v titulní roli představil Pavel Landovský. Ten bude také hostem festivalu.

Čestným hostem filmového festivalu bude tradičně režisér Vojtěch Jasný. V sobotu v 16 hodin představí v univerzitní aule svůj dokumentární film Proč Havel?, který natočil spolu s Jiřím Voráčem v kanadsko-československé koprodukci v roce 1991. Hlavním vypravěčem je v něm Miloš Forman.