"Milý Waldemare, rozhodnutí tvých nejbližších umístit tvé pozůstatky v rodné vlasti považuji za šťastné," zahájil oficiální rozloučení se zpěvákem Václav Postránecký.

Po projevu Postráneckého vystoupila Helena Vondráčková, která se s Matuškou rozloučila se slovy: "Waldo, moje loučení s tebou nebude dlouhé, ale upřímné. Byl jsi báječný člověk, který měl rád život a lidi," řekla Vondráčková.

Oficiální části smutečního obřadu se zúčastnilo přibližně 750 pozvaných hostů. V první řadě usedli vdova Olga Matušková, syn Waldemar i první zpěvákův syn, prezident Václav Klaus, primátor Pavel Bém, či zpěváci Helena Vondráčková a Karel Gott.

Široká veřejnost se bude moci se zesnulým zpěvák rozloučit od 12 hodin. V současné chvíli již před palácem Žofín čekají stovky lidí. Ostatky Waldemara Matušky budou po obřadu zpopelněny a v pátek uloženy na hřbitově na pražském Vyšehradě.

Waldemar Matuška zemřel 30. května na Floridě ve Spojených státech amerických. Příčinou smrti dlouhodobě nemocného šestasedmdesátiletého zpěváka byl zápal plic a následné selhání srdce.

Zpěvák Waldemar Matuška se narodil 2. července roku 1932 v Košicích na Slovensku. Dětství však strávil převážně v Praze. Byl jedním z nejpopulárnějších československých zpěváků 60. a 70. let. V roce 1960 nahrál svou první píseň Suvenýr a poté získal angažmá v divadle Semafor. O 16 let později se Matuška oženil se zpěvačkou Olgou Blechovou, s níž v roce 1986 emigroval do Spojených států amerických.

Matuška se vedle pěvecké kariéry dokázal výrazně prosadit také ve filmu. Své nejvýznamnější role ztvárnil v muzikálech Kdyby tisíc klarinetů, Limonádový Joe, Noc na Karlštejně nebo Trhák.