„Festival je zaměřený na etno a world music a na prezentaci kultury národnostních menšin a cizinců v Brně,“ řekla agentuře Mediafax mluvčí Brněnského kulturního centra Jana Fantová. Podle toho byl sestaven i třídenní koncertní program akce.

Jako první ve čtvrtek zahraje skupina Iby & White Gipsy Empire, která ve své produkci mísí tradiční romskou hudbu s jazzem nebo popem. Po nich se na pódiu představí polsko-ukrajinské uskupení Čači Vorba a Trombenik, které se specializuje na písně židovských hudebníků z východní Evropy a z Ameriky. „Největším lákadlem dalších dvou dnů jsou bubeníci Tubabu, česko-jemensko-izraelská kapela Al-Yaman nebo známá skupina Hypnotix,“ upřesnila Fantová. Ve čtvrtek a v pátek začíná program v půl čtvrté, v sobotu pak ve 13.45.

Kromě hudby jsou součástí festivalu i taneční vystoupení a výstavy. Návštěvníci tak mají možnost na Staré radnici vidět dílo maďarského národního umělce Liviusze Gyulaie (od 20.června) nebo vystřihované knižní značky v sále Břetislava Bakaly, jejichž autorem je Ernest Potuczek – Lindenthal (od 25.června). Poslední z expozic bude k vidění od 28. června v kavárně B2, její autorkou je ruská malířka Olga Plchová. Divákům se 24. června převede i dětský taneční soubor z Ruska Zolotaja Tufelka. Podrobnější informace najdou zájemci na internetových stránkách www.babylonfest.cz.

Akce je pořádána již podruhé. Před rokem se festival konal od 12. do 14. června a vystoupili na něm například Čankišou, Yellow Sisters nebo United Flavour.