Členové Limp Bizkit se na několik let zcela odmlčeli a dočasně si odpočinuli od hudebního průmyslu. V letošním roce se však kapela vydala na světové koncertní turné, v rámci kterého navštíví také české fanoušky. Do Prahy přijede pětičlenná formace ze středečního koncertu v Berlíně a poté se přesune mimo jiné do Chorvatska, Rakouska, Polska či Rumunska.

Skupina se v Praze představí v sestavě: zpěvák Fred Durst, kytarista Wes Borland, baskytarista Sam Rivers, bubeník John Otto a DJ Lethal. Na pódia se Limp Bizkit vrací po delší pauze. "Důvodem naší únavy a znechucení byla především situace na heavy scéně a nikoliv vzájemné vztahy v kapele. Bez ohledu, kam nás naše cesty zavedly, poznali jsme, že mezi námi funguje zvláštní druh energie, kterou jsme jinde nepoznali. A to je důvod, proč jsou Limp Bizkit zpět," vysvětlili nedávno veřejnosti hudebníci Fred Durst a Wes Borland.

Skupina Limp Bizkit vznikla v roce 1994 a její tvorba je ovlivněna hardrockem, metalem i hip hopem. O tři roky později vyšla kapele debutová deska nazvaná Three Dollar Bill, Yall$. Velký úspěch mělo zejména album Significant Other z roku 1999, které obsahovalo hity jako Re-Arranged, Nobody Like You nebo Nookie. Další nahrávka Chocolate Starfish and the Hotdog Flavored Water přinesla například známé skladby My Generation či My Way. Singl Behind Blue Eyes bodoval v evropských i amerických hitparádách a byl titulní písní k mysterióznímu thrilleru Gothika z roku 2003. Na společném pódiu se sešli Limp Bizkit s populárními kapelami Linkin Park, Metallica nebo Faith No More.