Než se Špotáková stačila podělit o dojmy ze třetího místa a výkonu 65,92 metru, sledovala ještě výkon sprintera Usaina Bolta na stometrové trati. „Je famózní, tohle jsou nadpozemské výkony,“ řekla uznale česká oštěpařka na adresu Jamajčana, který s větrem v zádech zaběhl čas 9,77 vteřiny. „Tohle je v současnosti naprostý král atletiky,“ dodala.

Pak už se vrátila ke svému závodu. „Dnes byla v Ostravě opravdu mimořádná konkurence. Jak už jsem říkala před závodem, byla to taková malá olympiáda nebo mistrovství světa,“ uznala kvalitu soupeřek. Vítězná Ruska Abakumovová i druhá Němka Obergföllová ji přehodily téměř o metr. „Dneska jim to šlo líp. Hlavně Abakumovová ukázala, že se na vrchol sezony znovu připraví hodně dobře,“ pochválila atletku, která ji na olympijských hrách v Pekingu málem připravila o zlatou medaili.

Posledním hodem v soutěži překonala Špotákovou i Christine Obergföllová. „Christine měla se mnou vyrovnané hody, ale ten poslední jí ulétl a překonala mě. Mrzí mě, že jsem nepředvedla ještě o trochu lepší a delší pokusy, protože doma máme vždycky velkou motivaci se ukázat. Tolik závodů před našimi fanoušky není, takže mě štve, že jsem až třetí,“ uznala Špotáková.