Češi si velmi dobře uvědomovali důležitost duelu, proto Lipták poslal do hry kromě zraněného kapitána Nocara nejsilnější možný tým. Domácím sice v Praze nevyšel úvod, když na vedoucí branku Lotyšska nedokázal Jícha odpovědět ze sedmimetrového hodu, ale to byla jediná komplikace v celém utkání.

Liptákův výběr se totiž velmi rychle začal prosazovat střelecky a v 15. minutě vedl už o pět branek. Do konce prvního poločasu svůj náskok ještě navýšil a v pohodové druhé půli si vychutnával šestý kvalifikační triumf. Češi nyní budou čekat, jak dopadne Francie v domácím zápase proti Portugalsku. V Nice se začne hrát od 19.30.

Závěrečný zápas kvalifikace ME 2010 odehraje český celek v sobotu od 17 hodin ve Fafe proti domácímu Portugalsku.

Kvalifikace házenkářů o postup na ME 2010:

ČR - Lotyšsko 41:29 (22:14)

Sestava a branky ČR: P. Štochl, Galia - Filip 9/1, Horák 5, Hynek, Jícha 7, Juříček 4, Kubeš 1, Mičkal 4, Stehlík, Zdráhala 7, J. Hrstka 3, Číp 1, Požárek.
Nejvíce branek Lotyšska: Jurdžs 8, Borodovskis 7/2, Valkovskis 5.
Rozhodčí: Bašev, Dobrev (oba Bul.). Sedmimetrové hody: 4/1 - 3/2. Vyloučení: 5:2.