"Obdrželi jsme poslední splátku od Mezinárodní lyžařské federace ve výši přibližně 42 milionů korun a postupně, pod dohledem právníka Ivana Brambaškiho, z ní hradíme jednotlivé dlužné částky," potvrdila Neumannová, která nechtěla specifikovat celkovou výši dluhu. "Přesnou částku říct nemůžu, mělo by se to vyjasnit během léta. Sdružení má majetek v hodnotě až desítek milionů, hodně bude záležet na tom, jak se nám ho podaří rozprodat, zda se nebude muset zlevňovat, a podobně. Ale děláme všechno pro to, aby vše probíhalo podle zákonů a abychom dluhy uhradili," dodala Neumannová.

Likvidace občanského sdružení, které mistrovství světa pořádalo, bude probíhat ještě přibližně rok. "To je daný proces, který nemá nic společného s hospodářským výsledkem," upozornila Neumannová. Ukončením činnosti sdružení po organizační i ekonomické stránce je pověřen právník Ivan Brambaški.

Informace, které se objevily v médiích, například, že činnost organizačního výboru vyšetřuje kriminální policie, Neumannová odmítá. "O ničem takovém nevím," řekla.

Spekuluje se o tom, že dluhy, které zůstaly po libereckém lyžařském šampionátu, se pohybují mezi padesáti až sty miliony korun. Někteří věřitelé už podali na organizační výbor žaloby. Stát, město Liberec a kraj investovaly do šampionátu dvě miliardy korun, Neumannová jedná s ministrem financí Eduardem Janorou o možnosti dodatečných dotací. Ten však upozornil, že šance na získání dodatečných dotací od státu má šampionát pramalé.

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek (ODS), jehož kabinet souhlasil s investiční pomocí pro mistrovství, vnímá celou situaci kolem dalších finančních požadavků Neumannové za uzavřenou. "Já jsem jeden z lidí, kteří byli nuceni rozhodovat, jestli způsobit českému státu 800 milionů korun škodu a zastavit mistrovství světa v klasickém lyžování, nebo ho dofinancovat," řekl Mediafaxu bývalý premiér. "A všechny prostředky, o kterých jsme dříve rozhodli, jsou pro mne konečné," dodal.