Současný trenér Zlína převzal mužstvo po katastrofálním podzimu a díky výraznému zlepšení v jarní části sezony s ním až do posledního kola bojoval o udržení v nejvyšší soutěži. Přestože se mu nakonec nepovedlo mužstvo zachránit, důvěru vedení neztratil. Minářovi i nadále zůstane pozice ředitele klubu. "Obě funkce se dají skloubit, nemám s tím problém," řekl Minář. "Chceme navázat na to, co se nám na jaře osvědčilo. Trenér Minář udělal kus práce a bude dál u týmu," potvrdil Valášek.

V pozici asistenta by měl zůstat dlouholetý zlínský kapitán Jaroslav Švach. K juniorce, která po pádu z MSFL bude hrát divizi, se přesune Marek Kalivoda a bude mít na starosti i gólmany. "Momentálně řešíme personální obsazení realizačních týmů i kádru. Jisté je, že katastrofický scénář po sestupu nenastane. Hromadný výprodej nehrozí, protože Zlín není na rozdíl od jiných klubů zadlužený a nemusí za každou cenu prodávat," prohlásil Valášek.

Zlínské vedení jedná o větší podpoře s radnicí a hledá nové sponzory. Nejasná je zatím situace kolem generálního sponzora firmy Tescoma, které skončila s fotbalovým klubem smlouva. "Jednáme a věříme, že budeme schopní ne za cenu velkých nákupů bojovat o návrat do první ligy," podotkl předseda představenstva.

Z kádru odejde talentovaný obránce Ondřej Čelůstka, jehož kromě neměckého Hannoveru chtějí i špičkové české celky v čele s mistrovskou Slavií. "Věříme, že na Čelůstku přijde adekvátní nabídka a my se s největším zájemcem dohodneme. V tuto chvíli je ale předčasné říkat, zda zůstane v české lize, nebo půjde do zahraničí," pravil Valášek.

Kromě Čelůstky by mohli změnit dres stoper Ivo Zbožínek, jehož lanaří Brno, a vytáhlý útočník Karel Kroupa. Toho by chtěla získat Olomouc. "Jednání zatím nejsou tak daleko, abych mohl cokoliv komentovat," uvedl Valášek.

Zlínští fotbalisté zahájí přípravu na druholigovou sezonu v pondělí 22. června a stráví ji v domácích podmínkách. Kvůli plánované instalaci vyhřívání pod hrací plochu na stadionu Letná budou hrát tři přípravné duely ve Spytihněvi a pro úvod soutěže si budou muset najít azyl. S největší pravděpodobností se Zlín dohodne na pronájmu stadionu pro mistrovské duely s třetiligovou Kroměříží.