Do Mostu by na mistrovství přijelo asi tisíc lidí,“ řekl primátorovi Mostu Vlastimilu Vozkovi (Sdružení Mostečané Mostu) šéf mezinárodní hokejbalové federace s tím, že by nejspíš šlo o deset týmů a doprovod, včetně Kanady, Spojených států, ale například také Švýcarska a Slovenska.

Primátor návrh na pořadatelství mistrovství světa mládežnických kategorií přijal s tím, že souhlas ještě musí dát čtvrteční jednání rady města. „Určitě jsme schopni takový šampionát v Mostě uspořádat,“ řekl primátor.

Di Gironimo podotkl, že například oproti Plzni, kde se nyní koná mistrovství světa dospělých, bude Most jako pořadatel menším městem, ale to podle něj není na škodu. „Spíše naopak. V menších městech bývá většinou daleko lepší atmosféra, než je tomu ve velkoměstě. Nezáleží na tom, jak velké pořádající město je, důležité je, jaké má srdce,“ řekl doslova prezident ISBHF.

Ve středu bude o pořadatelství MS U16 a U18 pro Most jednat mezinárodní hokejbalové federace v rámci svého působení při šampionátu v Plzni. Pokud se ve čtvrtek k celé záležitosti postaví kladně také rada města Most, nebude už nic stát v cestě tomu, aby se ve dnech 2. až 5. června 2010 mistrovství na severu Čech uskutečnilo. Most už má za sebou mistrovství Evropy, které pořádalo v roce 2000, a Pohár mistrů, který se tam hrál o tři roky později. Mládežnické mistrovství světa by navíc bylo důstojnou oslavou 10. výročí organizovaného hokejbalu v Mostě.