Slavii v úterý opustil slovenský záložník Dušan Švento, který přestoupil do rakouského Salcburku. Do pražského celku naopak přišli útočník Stanislav Vlček (z Anderlechtu Brusel jako volný hráč), obránce Benjamin Vomáčka (v Žilině mu skončila smlouva) a běloruský záložník Vitalij Trubila (z Mostu na přestup).

Pražský tým odmítl komentovat případný odchod kapitána Ericha Brabce, ovšem generální ředitel Slavie Petr Doležal přiznal, že Slavia chce posílit o dalších šest fotbalistů. "Máme vyhlédnuto dalších šest hráčů, mezi kterými je také jeden stoper. Už jsme kontaktovali Zlín, jelikož máme zájem o obránce Ondřeje Čelůstku. Věřím, že se nám jeho příchod podaří dotáhnout," uvedl Doležal při úterním setkání s novináři v pražském Edenu.

Slavia však neloví pouze v české lize, ale také za oceánem. "Mezi vytipovanými hráči je také několik cizinců, i z Jižní Ameriky. Chceme do klubu přivést podobné hráče, jako před časem Belaida nebo Tavarese. Pokud by šest hráčů do Slavie přišlo, tak jich ale dalších šest musí odejít," dodal slávistický ředitel.

Jednou z posil českého mistra se stal téměř jednatřicetiletý obránce Benjamin Vomáčka, který přišel ze slovenské Žiliny. "Rozhodlo se během jarní části ligy, když mě Slavia oslovila, tak jsem neváhal. V Žilině mi skončila smlouva a tak nebylo co řešit. Taková nabídka se neodmítá," řekl Vomáčka. Ten hrál proti Slavii v minulém roce, když se oba týmy střetly v základní skupině Poháru UEFA. "Na ty zápasy vzpomínám rád. Konfrontace lig vyzněla remízově, asi to tak mělo být," dodal český stoper.

Z Mostu přišel do Slavie i běloruský záložník Vitalij Trubila, který by měl v týmu nahradit Dušana Šventa. Trubila podepsal smlouvu na čtyři roky. "Slavia má kvalitní mužstvo, které hraje rychlý a kombinační fotbal, což mi vyhovuje. Když jsem hrál ještě za Zlín proti Slavii, měl jsem šanci se ukázat a jsem rád, že přestup vyšel," uvedl běloruský záložník.

Radost z nových tváří měl také generální ředitel Slavie. "Oba hráče jsme sledovali ve vzájemných zápasech, Vitalije už v době, kdy přišel do Mostu. Jsem rád, že je mohu uvítat ve Slavii," prohlásil Petr Doležal.

Fotbalisté Slavie mají sraz po letní dovolené ve čtvrtek 18. června, kdy je čekají testy na FTVS v Praze. Příští týden absolvují soustředění ve Špindlerově Mlýně, během letní přípravy se vydají také na herní soustředění v rakouském Seefeldu, kde mají v plánu sehrát tři až čtyři zápasy.