"Policejní orgány konaly a konají na základě vlastní iniciativy a informací ze sdělovacích prostředků," řekl Štěpánek. Dále uvedl, že se všechny informace teprve shromažďují a začínají vyhodnocovat, zda vůbec nějaký trestný čin byl spáchán. Proto zastupitelství ani policie nebudou uvádět konkrétní informace. "Mohu pouze říci, že zatím nebyl nikdo obviněn, ani není žádná osoba v podezření," dodal Štěpánek, který ani nechtěl komentovat, zda vyšetřování probíhá i na jiných místech než na náchodské radnici.

Podle ředitele Pivovaru Náchod za tak masivním vyšetřováním musí být nějaký vnější podnět. "Dvacítka policistů, zabavování věcí, na to musí být soudní příkazy, které se nevydávají jen na základě informací získaných z tisku," řekl Hlavatý s tím, že vyšetřování se samotného pivovaru zatím nijak nedotklo. "My s tím ani nemáme prakticky nic společného, vyšetřovat by měli zastupitele, kteří o prodeji rozhodli," dodal Josef Hlavatý. Domněnky o podaném trestním oznámení v úterý vyjádřil i náchodský starosta Oldřich Čtvrtečka (ODS). "Nemohu spekulovat, ale hanušovický pivovar Holba od počátku celý proces napadal a říkal, že pokud Pivovar Náchod nezíská, uvidíme se u soudu. Nakonec Holba podala návrh na předběžné opatření," řekl starosta.

Předseda představenstva Pivovaru Holba Zdeněk Konečný ve středu agentuře Mediafax řekl, že o razii nevěděl, ani k ní nedávali jakýkoli podnět. "Před několika měsíci jsme ale podali žalobu na náchodskou radnici pro porušení zákona při procesu prodeje Pivovaru Náchod. Celá věc je v rukou našich právníků," řekl Konečný s tím, že se k věci nebude více vyjadřovat.

Příslušníci Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) v úterý při razii na radnici v Náchodě zabavili dokumenty týkající se nedávného prodeje akcií Městského pivovaru Náchod. Zhruba dvě desítky policistů přijely na radnici kolem osmé hodiny ráno, zabavily dokumenty a data ze šesti počítačů týkající se prodeje pivovaru a odjely po 14. hodině. "Zajistili papírové dokumenty včetně originálů kupních smluv i data z počítačů starosty, místostarostky, tajemníka vedoucích odboru správy majetku a financování, sekretariátu a můj notebook si vzali celý," řekla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof a dodala, že vedení města i úředníci policistům ve všem vyhověli a veškeré požadované věci vydali. Vše prý proběhlo v klidu.