Podle obžaloby se částečně hluchoněmý muž dopustil pohlavního zneužívání a týrání vlastní dcery, a to po dobu asi osmnácti měsíců. Té bylo v době týrání 7,5 roku. Na případ upozornili sousedé, kterým bylo podezřelé, že si muž ve sklepě pouštěl hlasitě hudbu. Navíc viděli, jak dívenka odcházela ze sklepa s pláčem.

Manželka obžalovaného u okresního soudu vypověděla, že o týrání či zneužívání dcery ze strany manžela nevěděla. "Dcera se o tom bála mluvit a řekla mi to až po zatčení manžela," uvedla žena. Podle ní její muž patří k církvi Svědků Jehovových.

Obžalovaný tvrdí, že dceru pouze rozmazloval a hrál si s ní během vysvětlování školního úkolu o lidském těle. Pouze jí prý podle svých slov ukazoval funkci pohlavních orgánů. "Dcera za mnou přišla, řekla, táto, já tomu nerozumím. Nevěděl jsem, jak jí to vysvětlit, tak jsem jí to ukázal na sobě," uvedl obžalovaný.

Při květnovém jednání soudu byla přehrána video výpověď zneužívané dívky. Podle soudce Michala Hoskovce měl soud k dispozici i záběry z kamery, kterou muž do sklepa umístil.