Bratři žili v domě po rodičích v Hanušovicích na Šumpersku. Oba byli závislí na alkoholu, záchranáři našli 22. července 2008 v noci staršího z bratrů, který byl epileptik a chodil o francouzských holích, po pádu na zem již mrtvého. Podle výpovědi Františka Navrátila našel bratra Milana ležícího na zemi. Nic víc si z noci, kdy sami dva popíjeli u televize, nepamatuje. S bratrem prý měli dobrý vztah.

Zdravotníci z obou záchranářských posádek, které u případu zasahovaly, vypovídali již v předchozím jednání. Podle jejich slov si násilí na mrtvém nevšimli, snad jen poranění odpovídajících například pádu z postele. Znalci však určili jako příčinu smrti jednoznačně násilí.

„Budeme se ještě zabývat posudkem soudního lékaře a bude vypovídat další svědkyně, která se má vyjádřit ke vztahům mezi oběma bratry,” řekl ve středu soudce krajského soudu Vladimír Hendrych.

Kdy bude nařízeno další líčení, o tom ještě nebylo rozhodnuto. "Rozsudek by mohl být vynesen někdy v srpnu, v horším případě pak na podzim," dodal soudce.