Po 18. hodině se před halou začali scházet fanoušci Alexandrovců. Byli mezi nimi i ti, kteří chtěli na poslední chvíli sehnat vstupenky přímo před arénou. Armádní sbor v Praze vystoupil na jeviště s patnáctiminutovým zpožděním. "Je to poprvé v historii, co se stalo, že armádní sbor zahájil svůj koncert se zpožděním," řekl hned v úvodu moderátor Jiří Klapka. Důvodem zdržení byla nedochvilnost návštěvníků, kteří přišli na poslední chvíli a organizátoři je nestačili do 19. hodiny, kdy měl podle plánu koncert začít, odbavit.

Alexandrovci hned ze začátku koncertu nasadili své tempo a dokonale synchronizovaně představili svůj repertoár. Zazpívali skladbu Stěnka Razin či Lady Carneval. "Rád bych přivítal v sále čestného hosta koncertu a doufám, že si ho užije," přivítal moderátor Klapka v sále Karla Gotta, jehož skladbu Alexandrovci zpívali, s manželkou Ivanou. Diváci se poté dočkali i písně Ještě, že tě lásko, mám, kterou s Alexandrovci společně předvedl Petr Kolář.

Po zhruba dvacetiminutové přestávce vystoupila se souborem Eva Pilarová, která představila svoji skladbu Slyším zvuk rolniček. Největší ohlas měla píseň Nářek Židů. Během druhé poloviny show se návštěvníci dočkali i legendárního hitu Kalinka. Nadšení fanoušci tleskali do rytmu a zpívali úryvky písně se sborem. Alexandrovci sklidili obrovský potlesk a diváci jim dokonce aplaudovali vestoje. Jako přídavek zazpívali všemi očekávaný hit Katjuša.

Divákům se formace představila ve svém kompletním složení, které čítá 120 členů. Na pódiu je nově doprovodil také osmnáctičlenný chlapecký sbor Mladých Alexandrovců, který tvoří děti ve věku od 8 do 12 let. Nejmladšímu interpretovi je ale pouhých šest let.

Alexandrovci po pražském koncertě vystoupí ještě v Pardubicích, Olomouci, Ostravě a poté se přesunou do Rakouska.

Ruský armádní soubor Alexandrovci vznikl v roce 1928 v Moskvě pod názvem Soubor rudoarmějské písně a měl pouze dvanáct členů. V té době je vedl Alexandr Vasiljevič Alexandrov, který zemřel roku 1946 a na jeho počest se soubor přejmenoval na Alexandrovce. Jejich vystoupení jsou známá svou propracovanou choreografií, tanečními výstupy, zajímavými kostýmy a kvalitním zpěvem interpretů. Soubor, který se dělí na taneční skupinu, sólisty, zpěváky a orchestr, má za dobu své existence na repertoáru stovky písní různých žánrů a může si vybírat skladby z oblasti jazzu, opery, populární hudby a samozřejmě z vojenských písní a pochodů.