"Ministr mně pověřil mimo jiné i personální politikou, tak to akceptuji," informoval agenturu Mediafax Jiří Komorous. Jiří Houba by měl po dvouletém působení odejít z funkce náměstka policejního prezidenta v nejbliží době, o konkrétním termínu ještě není rozhodnuto. Podle dostupných informací by se tak mělo stát v srpnu. "Mám nabitý program a nebudu se k záležitosti dále vyjadřovat," reagoval pro Mediafax Houba.

Z dobře informovaných zdrojů blízkých ministerstvu vnitra nejsou připravovaná odvolání, která mají údajně postihnout i současného šéfa protikorupční policie Libora Vrbu, poslední. "Personální zemětřes začal odvoláním Jiřího Jirky, náměstka pro ekonomiku a provoz. Uvažuje se už i o výměně některých krajských policejních ředitelů," sdělil Mediafaxu zdroj.

Bývalý šéf Národní protidrogové centrály (NPC) Jiří Komorous si podle zdroje buduje image "zlého, přesto spravedlivého muže". V době jeho více než šestnáctiletého vedení týmu elitních detektivů si podle zdroje potrpěl na absolutní kázeń a perfekcionismus. "Je to součást Komorousovy povahy a oddanosti policejní práci. Buď pak někdo splňuje jeho představy nebo nikoliv. Mnozí si na to budou muset zvyknout," uzavřel zdroj.