Už jen samotný přílet jamajského sprintera Usaina Bolta, trojnásobného olympijského vítěze z Pekingu a zároveň trojnásobného světového rekordmana na tratích 100, 200 a 400 metrů, by Zlatou tretru posunul do výběrů elitních světových podniků. Bolt byl na mítinku v Ostravě i loni, běžel na trati dvě stě metrů a také loni byl jednou z hvězd mítinku. Jenže o dva měsíce později získal v Pekingu tři zlata a ohromil svět. „Myslím, že jsem zůstal stejný, jen je o mě větší zájem a já s tím nemám problém a jsem na to připravený,“ tvrdil po svém příletu do Ostravy Usain Bolt.

Stejně jako loni přijede i kubánský překážkář Dayron Robles, který právě před rokem v Ostravě vytvořil světový rekord na 110 metrů výkonem 12,87. „Na Ostravu už musím vzpomínat vždy jen v dobrém. Povedl se mi tu famózní výkon,“ řekl v úterý na tiskové konferenci. Českou atletiku bude zastupovat famózní oštěpařka Barbora Špotáková, které budou sekundovat další tři oštěpařky v pořadí olympijského finále v Pekingu Abakumovová, Obergföllová a Neriusová. „Co víc si přát, bude to malá olympiáda,“ těší se na závod Barbora Špotáková.