Baník Ostrava vyhlásil, že v létě chce začít budovat tzv. „Nový Baník“. „Je to na ten úkol a na tu práci nejvhodnější trenér,“ je přesvědčen generální manažer klubu Verner Lička. „Je náročný a to v tuto chvíli určitě hodně potřebujeme,“ nezastírá.

Také bývalý brankář Sparty a naposledy trenér druholigové Čáslavi, se kterou skončil na druhé postupové příčce, je přesvědčen, že svou roli zvládne. „Jsem moc rád, že mě Baník kontaktoval. Je to ocenění mojí celoživotní práce. Vím, že přicházím do klubu, který má určité problémy a vím, že jsem tu od toho, abychom zvedli sportovní úroveň týmu,“ má jasno.

„Na podzim by se měl opravdu prezentovat „Nový Baník“ jak zní pracovní název a jsem přesvědčen, že se nám to podaří. Chci vidět agresivní a bojovný Baník, to je můj cíl,“ nastiňuje své představy nový kouč. Od pondělí je jeho novým asistentem Boris Kočí, který podepsal smlouvu na jeden rok. Koubek má po skončení sezony ještě opci na další rok.

Už před příchodem Koubka začaly v kádru Baníku první změny. „Otepka na své vlastní přání odchází, z hostování se do Plzně vrací Střihavka, povolení k odchodu má brankář Vašek, podobně i Bolf má příslib, že může odejít,“ vysvětluje Verner Lička. „Bolf se ale ještě se zapojí do přípravy áčka,“ přidává Lička a pokračuje: „Vácha se vrací z hostování do Slavie. Přjde jeden nebo dva brankáři, stvrzen už je příchod Dawida Pietrzkiewicze z Polonie Varšava.“

Koubek se však ještě do těchto tahů nezapojoval. „V odchodech hráčů prsty nemám, to si řešil Baník sám ještě předtím, než mě oslovil. Co se týká doplnění hráčů, potřebujeme jednoho stopera a rovněž útočníka,“ má jasno Koubek. Podle manažera Ličky Baník na jaře postihlo mentální selhání zkušeného jádra mužstva. „Poháry hrát nebudeme, takže je vhodná chvíle mužstvo přebudovat a na to je trenér Koubek ideální akvizicí, doplňuje Lička.