„První čtyři oštěpařky z olympijského finále, to je konkurence jako hrom,“ uznává Barbora Špotáková. „Ale těžko říct, jak konfrontace dopadne. Nevím, jak na tom jsou ostatní, bude to spíš takové první vzájemné oťukávání. Sezona začala skvěle, pokračuje a doufám, že to bude ještě gradovat,“ přeje si.

Na druhou stranu si uvědomuje, že vždycky během sezony přijde jeden den, jeden závod, kdy to nejde. „Tak jen doufám, že to nebude doma v Ostravě. Ráda bych se českým fanouškům předvedla dobrým výkonem, zvlášť když je oštěp žen jedním z lákadel mítinku,“ uvědomuje si velkou odpovědnost. Ta samozřejmě na atlety vytváří velký tlak, zvláště v domácím prostředí. „Ráda bych alespoň překonala loňský rekord mítinku Obergföllové. A to už není tak daleko sedmdesátce, ta by mě určitě lákala,“ nezastírá sny o dalším útoku na svůj vlastní světový rekord v hodnotě 72,28 metru.

Vrcholem sezony je mistrovství světa v Berlíně a tam bude soupeřit především s domácími závodnicemi. „Nakoupila jsem padesát lístků pro své kamarády, chtěli by i další, ale bohužel už je vyprodáno. Když jsem se hecovala právě s Obergföllovou, tak mi říkala, že ona jich má dvě stě,“ trumfla Němka Špotákovou.

„V Berlíně bude krásný závod na krásném stadionu,“ je přesvědčená Špotáková. Kromě Němek musí počítat s Ruskou Abakumovovou. „Teď sice neháže dobře, ale na vrchol sezony se vždy připraví, stejně jako na olympiádě. Je nečitelná a na vrcholných závodech třeba hodí o deset metrů dále, než obvykle,“ podotýká Špotáková k Rusce.