Slovenský záložník Dušan Švento se stal čtvrtou posilou rakouského mistra Red Bull Salzburk před startem nové sezony. O přestupu hráče pražské Slavie v úterý informoval rakouský server laola1.at a potvrdila jej i slovenská agentura SITA.

Třiadvacetiletý slovenský záložník prošel v Salcburku v pondělí úspěšně zdravotní prohlídkou a v úterý svůj přestup definitivně zpečetil, když se Salcburku upsal na tři roky s opcí na další rok. Švento se stal čtvrtou posilou Salcburku, ještě před ním klub posílili Franz Schiemer, Thomas Augustinussen a Christian Schwegler.

"Dušan je hráč na levou stranu hřiště. Je rychlý, citlivý a technicky velmi silný. Pro nás je skutečně ideální posilou," prohlásil trenér Salcburku Huub Stevens. Švento se v rakouském týmu potká s českými záložníky Patrikem Ježkem a Karlem Pitákem, navíc si proti Slavii může zahrát i ve 3. předkole Ligy mistrů. Salcburk je totiž jedním z možných soupeřů českého mistra.

"Po jednáních, která trvala dva měsíce, se přestup povedlo dotáhnout do úspěšného konce. Dušan ráno podepsal smlouvu. V úterý se již zapojil do tréninkového procesu v Salcburku. Pro Dušana je to určitě krok vpřed, protože rakouský mistr má velmi silný kádr a v této sezoně má i velké ambice v Lize mistrů," řekl agentuře SITA Karol Csontó, hráčův zástupce ze společnosti Stars & Friends.

Podle rakouských médií se přestupová suma pohybuje okolo dvou milionů eur, tedy asi 53 milionů korun. "V novém kontraktu je i suma, kterou bude muset v budoucnu případný zájemce o služby Šventa zaplatit, kdyby ho chtěl získat před vypršením smlouvy. Tato suma se zvýší v případě, že se Slovensko probojuje na mistrovství světa 2010 a Švento bude na tomto šampionátu hrát."

Dušan Švento měl v létě 2007 přestoupit ze Slavie anglického klubu Derby Country za 84 milionů korun, ale vážné zranění kolena přestup zhatilo. Švento přišel do Slavie v létě roku 2005 z MFK Ružomberok, kde s ligovým fotbalem začínal.