Šedesátiletý Kudlík měl podle obžaloby Čunkovi poskytnout alibi na 11. února 2002, kdy měl jako tehdejší starosta Vsetína převzít půlmilionový úplatek. To ale popírá korunní svědkyně Marcela Urbanová. Kudlík policii uvedl, že byl celé dopoledne s Čunkem, který pak odcestoval na výjezdní zasedání vlády do Zlína. Sám Kudlík pak ze Vsetína zjevně ještě dříve odcestoval na konferenci do Havířova.

V kauze, kterou řešil olomoucký okresní soud téměř celý rok 2008, vypovídali i tehdejší premiér Miloš Zeman a současný předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Ti ale mnoho světla do případu s ohledem na dlouhou dobu od události nevnesli.

"Soud zrušil rozsudek v celém rozsahu a Kudlíka zprostil obžaloby Okresního státního zastupitelství v Olomouci," řekl předseda senátu krajského soudu Jaroslav Hudeček. "Skutek, v němž byl spatřován trestný čin, není trestným činem," dodal Hudeček. Podle člena senátu, soudce Antona Bucheně ne každá nepravdivá výpověď je křivá výpověď. Vysvětlil, že Kudlík vlastně neposkytl Čunkovi alibi na celé dopoledne, kdy mělo dojít k údajnému převzetí úplatku, ale jen na dobu do 10.30. Bucheň rovněž řekl, že také nebyla naplněna podstata trestného činu nadržování. Tuto aktivitu podle něj Kudlík při výslechu k vyšetřovateli neprojevil.

"Opět jsem musel v úterý čerpat kvůli soudu dovolenou," řekl se slzami v očích po vyhlášení rozhodnutí Kudlík. "Chtěl bych jen poděkovat za podporu svému obhájci, přátelům a spolupracovníkům," dodal vsetínský místostarosta. V průběhu jednání mimo jiné zmínil, že neměl důvod poskytovat falešné alibi Čunkovi, protože to byl spíše jeho politický konkurent.

"Říkal jsem panu Kudlíkovi, že olomoucké soudy rozhodují spravedlivě," řekl novinářům Kudlíkův obhájce Petr Konečný s tím, že se to opět prokázalo. Konečný mimo jiné poukazoval na to, že dosavadní jedinou obětí již pravomocně ukončené Čunkovy uplatkářské kauzy by byl jedině právě Kudlík.