"Dětem se daří dobře a měly by být pravděpodobně ve středu propuštěny z nemocnice domů," uvedla mluvčí pražské fakultní nemocnice v Motole Eva Jurinová. Ta také doplnila, že jejich matka je i nadále s poraněním ledvin hospitalizována na jednotce intenzivní péče.

Jak sdělil agentuře Mediafax mluvčí pražské policie Tomáš Hulan, šetření zatím neprokázalo, že by se žena dopustila spáchání trestného činu. "Budou se vyhodnocovat znalecké posudky z oboru psychologie a případem se zabývají také sociální pracovnice," objasnil Hulan. Z dosavadního vyšetřování, které bylo v rodině provedeno, ale nebylo zjištěno žádné závažné pochybení ve výchově dětí a ty se proto pravděpodobně vrátí k otci. "Nevidím v tuto chvíli důvod, proč by tomu tak nemělo být," dodal policejní mluvčí.

Podle Hulana měly děti velké štěstí, že při pádu byly v kočárku, který jim možná zachránil život. "Byl sice zcela zdevastovaný, ale zřejmě zabránil vážnějším zraněním," doplnil mluvčí policie. Matku pravděpodobně zachránila prohlubeň, která je mezi kolejnicemi a spodkem soupravy metra.

Policisté po ženě s dětmi pátrali již od nedělního večera, kdy její zmizení nahlásil manžel. Pátrání skončilo v pondělí okolo šesté hodiny večer, kdy žena skočila i s dětmi pod metro na trase B ve stanici Anděl.